Bod č.1 - Nikdo za ná nebude pracovat, o změnu se musíme zasadit sami

Důraz na to, že každý se na nápravě může podílet, ale nejen tím, že volí, ale zapojením do konkrétních aktivit, a to konkrétně pojmenovaných a popsaných.

Velmi užitečná aktivita, kterou mohou všichni lidé přispět k záchraně společnosti je schopnost najít v sobě odvahu a poukazovat veřejně na zločiny, aby se jim dalo zabránit. Odvahu roztrhat a zničit třeba i vztahy s blízkými lidmi, kteří takto činí. Odloučit se od nich, pokud odmítají nápravu. Samozřejmě v tom ideálním případe jim nějak pomoci se změnit. Takto se vyčlení zdravá část společnosti schopná spolupráce a soběstačnosti. Ta nezdravá část společnosti bude směřovat k zániku. Ne zániku společenského útvaru, ale ti lidé nepřežijí vlivy nevyhnutelně měnícího se prostředí.

Celé Programové MINIMUM (10 bodů) je zde:
https://radimvalencik.pise.cz/11311-programove-minimum-ktere-je-nutne-pozadovat-ii.html
Doporučuji ka každému z těchto bodů podrobnou diskusi, ze které vzejde finální podoba “desatera”, k němuž bude vyžadovat vyjádření jednotlivých účastníků voleb do europaralemntu (taková příprava na velké volby).
První krok, který může udělat každý, je “odblokovat se”, tj:

  • Začít pracovat na sobě s cílem stále přesněji chápat, o co ve společnosti jede.
  • Věřit si, zejména v tom smyslu, že to, co se děje, lze pochopit a lze pochopit i to, jak se účinně bránit, jak se stát součástí kvalifikvoaného odporu, jak na sobě systematicky pracovat.
  • Přitom je velmi důležité odpoutat se od stereotypů a zjednodušených představ.

Je to radikální, ale asi nezbytné.
Otázka je, zda tu nápravu systému lze realizovat pouze ovládnutím “těch druhych” (stoupenců stavajiciho trendu) anebo by bylo možné vytvořit životaschopný systém v rámci stávajícího Systému a “ty druhé” pro něj získat diky jeho úspěšnosti.

Snahy nějak ovládnout silou ostatní namají dobré konce. Nalákat ostatní jít správnou bezpečnou cestou bývá obtížné. Lidí, kteří si takový způsob vybere je menšina. Ono ale i menšina může najít nějakou soběstačnou cestu.