Bod č.9 - Pěstování odolnosti pro přicházejí turbulentní období

Celý svět jde finančních a návazně ekonomických i mocenských turbulencí, které budou doprovázet zužování prostoru pro nekryté emitování dolaru. Příprava na toto období, které už o sobě dává vědět, je založena na pěstování sounáležitosti, zvyšování vzdělanosti a racionality, nezávislosti na vnějších vlivech.

Pěstování sounáležitosti, nezávislost a vzdělanost se kryje s některými předchozími body. Pokud jde o měnu, odborníci se převážně shodují v tom nechat si českou korunu a nepřecházet na euro.

Celé Programové MINIMUM (10 bodů) je zde:
https://radimvalencik.pise.cz/11311-programove-minimum-ktere-je-nutne-pozadovat-ii.html
Doporučuji ke každému z těchto bodů podrobnou diskusi, ze které vzejde finální podoba “desatera”, k němuž bude vyžadovat vyjádření jednotlivých účastníků voleb do europarlamentu (taková příprava na velké volby).
K tomuto bodu především toto: Turbulence patrně přijdou poměrně brzy, ale není nač se těšit. Jak se na ně připravit? Je v naší kompetenci připravit na nějaké vhodné odborné půdě (může to být třeba i Jungmannova akademie, ale jsou i jiné možností) fórum odborníků, kteří se osvědčili v nedávné a této době a kteří budou schopni dávat akční predikce. Jde o konkrétní doporučení směřující k tomu, jak co nejvíce uchovat hodnotu aktiv naší země, našich firem a našich domácností. Včetně toho, jak se bránit tuzemským i zahraničním parazitům.

Podle mě ty změny budou tak hluboké a tak jiné, že naše dnešní představy o odolnosti budou neúčinné. Jak budou vlastně vypadat firmy, které budou po změnách fungovat? Jak budou fungovat domácnosti? Myslím, že jediná jistota alespoň v době nejhorších turbulencí budou rodiny a rodinné vztahy (tím myslím širší příbuzenstvo) a místní komunity založené na bártrovém systému. 3D tiskárna na opravu spotřebičů pro sousedství a schopnost tvořit /produkovat zásoby (teplo, voda, potraviny, léčiva).

Budou fungovat cloudová uložiště našich dat? Trochu pochybuji, v případě konfliktu první, po čem se půjde bude internet a omezí se sociální sítě.

Myslím, že pro fungování komunity nepotřebujeme produkovat a exportovat výrobky na druhou stranu planety.

Co vlastně potřebujeme pro spokojený život: Ve skutečnosti toho moc není.

Souhlasím s RadekN. Nikdo pořádně neví, jak vše bude fungovat. Základem bude to, co bychom všichni měli pěstovat minimálně od jara 2020. Držet pohromadě, vytvářet větší komunitu lidí (nad rámec nejbližší rodiny), která smýšlí obdobně a navzájem si sdílet zkušenosti. Vědět, kam zajít a vyměnit něco, čeho mám přebytek (nebo zaplatit v hotovosti), za vejce, maso a další potraviny s kratší trvanlivostí, mít dostatečné zásoby trvanlivých potravin a vědět, jak je správně skladovat, vědět jak fungují UHF/VHF vysílačky (při výpadku GSM signálu), vědět jak se chovat v okamžiku, kdy bude čehokoliv nedostatek a vy budete mít toho konkrétního dostatek (stanete se okamžitým terčem…), atp.