FED - Blahýnka

Přednášku o CO2 a CH4 doplnil Ing. Petra Blahynka v Otrokovicích 31.5**.2024**

následující poznámkou: Návrh zákona o zrušení FED – co to znamená?

(uvádím stručný záznam jeho slov):

  • dolar jako stávající prvek moci končí

  • 16.5.2024 podal senátor v USA návrh zákona na zrušení FEDu (Federální rezervní systém)

  • dosud platí, že pokud vláda USA potřebuje dolary: vydá dluhopis, předá jej FEDu a ten vytiskne

potřebné množství dolarů a vláda je dá do oběhu

  • pokud se FED zruší, vláda sama si vytiskne dolary a do oběhu již nepůjde žádný dluhopis

  • dříve si feudálové sami tiskli peníze, ale od r.1913 (kdy vzniká FED) vzniká „nenormální situace“

kdy stát si objednává a kupuje od soukromé organizace peníze

  • ve světě obíhá dluhopisů za cca 33-35 bilionů dolarů dluhu, které jsou cca do dvou let splatné

  • pokud se FED přeskočí, vláda bude sama vydávat peníze a už nevydá další dluhopisy, ale splatí ty,

které jsou v oběhu, pak se zbaví svého dluhu

  • co to znamená? - těch 35 biliónů dolarů se dostane do oběhu a hodnota dolaru katastroficky

klesne (na 10% či na 1% nebo na 1 dnešní hodnoty ??)

  • první kamínek, aby se tak stalo už byl položen návrhem zákona

  • zákon ještě není schválen – ale v momentě, kdy vláda nebude mít peníze na výplaty státních

úředníků a všeho, co stát potřebuje (např ČR ze státního rozpočtu platí 58% občanů – v USA je

toto % vyšší), pak po návrhu zákona sáhne

  • a tato doba nastane velice brzy - je to otázka měsíců…

Má pocit, že je tam nějaká zkratka. Vím, že jenom překopírovávte, co řekl ing. Blahynka. Ale asi Vám to rezonuje, tak proto jste to udělal.

Můžete lépe vysvětlit co se stane po tom zbavení se dluhů?

Já vím, že ty dluhopisy mají uvedenou splatnost a hodnotu, za kterou se koupí zpět, ale stále je to zboží / jiná forma peněz, se kterou se dá obchodovat.

Mě napadá a to vidím jako dost nereálné:
Ale Ok i kdyby nakrásně jim věřitelé ty dluhopisy dali výměnou za vytištěné dolary, které mají 1% původní hodnoty, nic se nestane s jejich ratingem?
Chápu, že USA nedovolí “nezávislým” Ratingovým agenturám snížit jim z důvodu vytštění 35 bilionů dolarů rating na C, ale myslíte, že bude udržitelné aby stále měly AAA, resp. Aaa od Moody a tudíž původní cenu dluhopisů?
A pokud ano, je to, že budou tisknout dolary místo vydávání dluhopisů, řešením? Kdo takové dolary s 1% původní ceny bude používat? Inflace neničí jen věřitele, ale podlamuje i obchod do budoucna. Každý se bude zajišťovat proti pádu kurzu dolaru.

Anebo je to jinak? Rád se nechám poučit, já žádným držitelem vládních dluhopisů nejsem, tak to neznám.

Děkuji RadekN.

v průběhu měsíců to nebude, protože ten zákon by neprošel přez Bidena a Bidenovou administrativu a Bidenovo “Deep state” - správný překlad je Stínový stát

Pro upřesnění - nepřekopírovávám texty, ale zachycuji mluvené slovo p. Blahynky.
Jsou to jeho názory a dávám je sem pro informaci ostatním.
Závěry si prosím utvořte sám - ani já nejsem expertem na dluhopisy.
Rosťa K.